Yeni başkanlar basın karşısında

Dedeman Konya Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısına, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Konya Milletvekili Barış Bektaş, YDK Üyesi Nurdan Yücal, Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli Belediye Başkanı Fırat Kızılkaya, Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Yeni başkanlar basın karşısında
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KAZANAN, TÜRKİYE İTTİFAKI, KONYA İTTİFAKIDIR
Basın toplantısında 31 Mart seçimlerinin kazanının, Türkiye İttifakı ve Konya ittifakı oldu diyen CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “Bu seçimlerde seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi. Çünkü ekonominin iyi yönetilmemesi sonucu geçinemeyen, maaş zammı talebine karşılık verilmeyen ve kuyruklarda bekletilen emeklilerimizle,  yüksek enflasyon karışışında sürekli artan harcama kalemlerinin fiyatlarının artmasıyla baş edemeyip, satın alması gittikçe zorlanın ve hayat pahalılığı altında ezilen ve geçinemeyen, aynı zamanda ülkemizin milli gelirinin eşit dağıtımından faydalandırılmayan vatandaşlarımız artık,  22 yıllık AK Parti iktidarına dur diyerek, sarı kart göstermiştir. Bu seçimin kazananı Genel Başkanımız Sayın Özgül Özel’in ifadesiyle, Türkiye ittifakı ve Konya ittifakı olmuştur” dedi. 

 

Seçmen, İktidar partisinin gücünü yerelde dengeledi 

Seçmenin cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinde iktidar partisinin gücünü yerelden dengelemeye karar verdiğini ifade eden Bekir Yaman, “Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmemesi gerektiğine mesaj vermiştir. Bu seçimin bir kaybedeni yoktur. Bizim başarımızın kimsenin hezimeti olmayacaktır, kimsenin hezimeti değildir. Bugün hangi partiye oy vermiş olursa olsun kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır. Şehirlerimiz emin ellere teslim edilmiştir. Bugün elde ettiğimiz başarının en önemli mesajı şudur; CHP artık başının üzerindeki görünmez yüzde 25'lik tavanı kırmıştır tuzla buz etmiştir. Bu seçimlerde hiç bir siyasi parti ile ittifak kurulmadığı halde CHP'nin gücü ve seçmenin vicdanının sandıkta kurduğu Türkiye ittifakı 2019 başarısını daha da büyütmüştür. Bu sonuçları birileri rehavete sevk edecek bir galibiyet olarak asla değil, seçmenin bize açtığını bir kredi olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim. Tüm seçmen gruplarından gelen Türkiye siyasetinin akışını esastan değiştiren bu desteğin partimize büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız” şeklinde konuştu.

Yeni başkanlar basın karşısında

İddialı olduğumuz Konya’da, 5 ilçede belediyeyi kazandık
Konya’da iddialı oldukları belediye seçimlerinden 5 ilçede belediyeyi kazandıklarını belirten Bekir Yaman, “Partimizin Sosyal Demokrat Halkçı Belediyecilik anlayışıyla Konya halkıyla tanıştırarak, vatandaşlarımızın tümüne eşit hizmet vererek, belediyelerin kaynaklarını rantta değil, halkımızın hizmetine eşit bir şekilde sunacağız.” diye konuştu. 

Yeni başkanlar basın karşısında
 
Her zaman halkımızın emrinde olacağız
31 Mart seçimlerindeki başarılarının tesadüf olmadığını dile getiren CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, “Sonuçlar sürpriz değil. Bu seçimde başkan adaylarımızın kendi bölgelerindeki yeri ve saygınlığı, o ilçelerin değerleri ile hemhal oluşları Ciddi bir kredi açtı. Halkımızın her zaman emirlerinde olacağız. Zafer sarhoşluğu içerisinde değil bir sorumluluk kapsamında İl teşkilatımızdan belediye meclis üyelerimize ve belediye başkanlarımıza çalışmalarımızı yürüteceğiz” ifadelerini kullandı

Daha sonra Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli Belediye Başkanı Fırat Kızılkaya, Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa yaptıkları konuşmalarında, yapacakları hizmetleri, yatırımları dile getirdiler.  


 

Bakmadan Geçme