Bülent Turan, 14 Mayıs'ı işaret etti

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Erdoğan'ın Aday olamayacağını idda edenlerin hukuk cahili olduğunu öne sürdü.

Katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan Turan, "Öncelikle ülkemiz için hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız son grup toplantısında 14 Mayıs'ı işaret etti. Resmi takvim hala 18 Haziran'dır. Bir erken seçim gündemimiz yok. 18 Haziran'da neden yapmayacağız. Ramazan Bayramı, Hac dönemi, mevsimlik işçiler, Kurban Bayramı... Hem ilk turu hem ikinci turu planlamak zorundasınız. Bu hac meselesinin 2 turda da olmadığı 7 Mayıs ve 14 Mayıs var. Biz istiyoruz ki 18 Haziran'a en yakın tarih olan 14 Mayıs var" şeklinde konuştu. 

Seçimin büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacağını öne süren Turan, "Kararın Meclis'ten çıkmasını isterdik. İYİ Parti ve CHP yolu kapattı. Seçim tarihini Cumhurbaşkanının almasını bekliyoruz. Karar 9-10 Mart tarihlerinde açıklanabilir" diye konuştu.

“ADAY OLAMAZ DİYEN HUKUK CAHİLİDİR"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı ile ilgili tartışmalar hakkında açıklamalar yapan Turan, "Sayın Erdoğan bugüne kadar birçok engelle karşılaşmış bunları aşmış bir lider. YSK sürece ilişkin itiraz konuları varsa bunlar değerlendirilir. Erdoğan, 2018'de yeni sisteme göre ilk kez Cumhurbaşkanı oldu. 'Aday olamaz' diyen hukuk cahilidir" dedi.

 

Bakmadan Geçme